DZIECI UCZĄ RODZICÓW

Lekcja 10 ” Bezpieczne Wakacje”

w trakcie lekcji dzieci:

poznały zasady bezpieczeństwa nad wodą

dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować po górach

dowiedziały się jak bezpiecznie spędzać czas na świeżym powietrzu, w lesie a także w domu

DZIECI UCZĄ RODZICÓW

Lekcja 9 ” Park Jurajski

Podczas zajęć dowiedzieliśmy się czym były i kiedy żyły na Ziemi dinozaury, poznaliśmy kilka gatunków dinozaurów, dowiedzieliśmy się co łączy dinozaury ze współczesnymi ptakami oraz poznaliśmy wiele ciekawostek o dinozaurach.

🦕
🦖

Było fajnie…

DZIECI UCZĄ RODZICÓW

Lekcja 8 ” Zielona ziemia”

Podczas  lekcji w ramach trzeciej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców” dzieci dowiedziały się czym jest ekologia, jak prawidłowo segregować odpady oraz poznały  znaczenie pszczół dla środowiska i człowieka.   

DZIECI UCZĄ RODZICÓW

Lekcja 7 „ Odyseja kosmiczna”

Odyseja kosmiczna to pełna wrażeń podróż do gwiazd, podczas której mali astronauci poznali najbliższe otoczenie Ziemi, w tym planety Układu Słonecznego.

Dzieci dowiedziały się czym jest wszechświat, poznały terminy „galaktyka”, „planeta” czy „kosmos”.  Celem zajęć  było ukazanie dzieciom magii i złożoności kosmosu, którego częścią jest Ziemia a także zaciekawienie tematyką astronomii.

DZIECI UCZĄ RODZICÓW

Lekcja 6. „Niezwykła podróż”

W dniach 2 i 3 marca realizowaliśmy kolejną lekcję w ramach trzeciej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „ Dzieci uczą rodziców”. „Niezwykła podróż” –  to lekcja geografii, która łączy w sobie informacje o Ziemi, ciekawostki o naszej planecie z elementami kultury w różnych zakątkach świata.

Podczas szóstej lekcji dzieci dowiedziały się czym są kontynenty i oceany, a także nieco bliżej poznały kilka państw .Dowiedziały się jak niezwykła jest nasza planeta oraz jak działalność człowieka sprawia, że na Ziemi jest wiele fascynujących miejsc stworzonych przez ludzi na przestrzeni wieków. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem oglądały prezentację multimedialną oraz chętnie wykonały zadania na kartach pracy.

DZIECI UCZĄ RODZICÓW

Lekcja 5. Bezpieczne ferie

Dnia 31 stycznia 2022 r realizowaliśmy kolejną lekcję z projektu „Dzieci uczą rodziców” pt „Bezpieczne ferie”. Podczas zajęć przedszkolaki poznały zasady bezpiecznego przebywania  w górach, dowiedziały się jak bezpiecznie spędzać czas bawiąc się na śniegu oraz jak dbać o swoje zdrowie w zimowe, mroźne dni.

DZIECI UCZĄ RODZICÓW

Lekcja 4. Świąteczna Opowieść

W dniu 23 grudnia 2021r zrealizowaliśmy 4 lekcję z projektu „Dzieci uczą rodziców” pt. „Świąteczna opowieść” Podczas lekcji dzieci poznały świąteczne tradycje i zwyczaje, zrozumiały czym jest pomaganie i dlaczego jest ważne. Dowiedziały się jak miłymi gestami sprawić radość innym oraz wykonały świąteczne ozdoby.

DZIECI UCZĄ RODZICÓW

Lekcja 3. Niepodległa 

W zeszłym tygodniu wszystkie grupy przedszkolne zrealizowały lekcję pt „ Niepodległa” podczas której dzieci poznały oraz utrwaliły symbole narodowe tj. godło, flagę i hymn, dowiedziały się, kim byli ojcowie polskiej niepodległości oraz, czym jest patriotyzm. Podsumowaniem zajęć było wykonanie zadań wg kart pracy

DZIECI UCZĄ RODZICÓW

Lekcja 2: Magiczny las.

W zeszłym tygodniu Tygryski i Smerfy  realizowały w naszej placówce drugą lekcję w ramach trzeciej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „ Dzieci uczą rodziców”. Przedszkolaki poszerzyły  i utrwaliły wiedzę o mieszkańcach i roślinności , która występuje w polskich lasach.  Przypomniały sobie jak się należy zachować i  czego nie wolno robić w lesie. Chętnie wykonywały przygotowane dla nich zadania.

DZIECI UCZĄ RODZICÓW

lekcja 1„Bezpieczny uczeń”

Nasze przedszkole już po raz trzeci uczestniczy w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej    Dzieci uczą rodziców organizowanej przez Centrum Rozwoju Lokalnego.               

 Celem akcji jest zwiększenie świadomości o otaczającym nas świecie, a także zachęcenie dzieci do rozmowy z rodzicami na tematy poruszane podczas zajęć.

W ostatnim tygodniu września  każda z grup zrealizowała lekcję Bezpieczny uczeń. Na zajęciach przedszkolaki obejrzały liczącą 28 slajdów prezentację multimedialną oraz  dowiedziały się:
– jak być bezpiecznym w drodze do przedszkola;


– jak ważne jest noszenie odblasków

                                                                                                    

 – jak bezpiecznie bawić się na placu zabaw;


– poznały najważniejsze znaki drogowe;


– poznały najważniejsze numery alarmowe;


– poznały zasady bezpieczeństwa w internecie.

Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci chętnie wykonały przygotowane dla nich zadania.  

DZIECI UCZĄ RODZICÓW

Dzieci uczą rodziców” – w roku szkolnym 2021/22

Dzieci się uczą i młodzież się uczy. Rodzicu, i Ty poświęć trochę czasu na naukę, Wychowanie dzieci nie jest proste, ale mamy 10 wskazówek, które Ci pomogą. Centrum Rozwoju Lokalnego – organizator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców” kontynuując swoją misję wspierania edukacji najmłodszych, a także wsparcia rodziców w procesie wychowania swoich pociech, przygotowało kolejny materiał wideo z poradami. Film „Wychowanie dzieci – 10 porad psychologa” to materiał, który podejmuje 10 bardzo ważnych kwestii dotyczących wychowania dzieci. W roli przewodnika psycholog mgr Beata Liwowska.

Link do filmu: https://youtu.be/HxbYRBAKs7U

Korzystając z okazji przypominamy, że na stronie internetowej Centrum Rozwoju Lokalnego do pobrania są darmowe materiały do nauki w domu. Nowe materiały będą się ukazywać w każdą środę i każdy piątek aż do czasu, gdy szkoły i przedszkola wznowią funkcjonowanie.

Link do materiałów:  https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/