wydarzenia z życia grupy Krasnali

  • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek grupa Krasnali
wydarzenia z życia grupy Krasnali

W grupie Krasnali 5 Listopada  był wspaniałym, kolorowym, wesołym dniem. Obchodziliśmy uroczyście Dzień Postaci z Bajek. Baśnie i bajki są dla naszych milusińskich źródłem bogatych przeżyć, wrażeń, a także sposobem wzbogacania wyobraźni. Bajki towarzyszą  dzieciom już od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć, wzbogacamy słownictwo. Uczymy dbania o książki pamiętając, że „mała książka to w przyszłości wielki człowiek.” Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się magiczny, radosny i kolorowy.

Tego dnia były muzyczne zgadywanki, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań.  Przedszkolaki wysłuchały fragmentów bajek, rozpoznawały ich bohaterów oraz podawały tytuły bajek .Oglądały fragmenty swoich ulubionych bajek oraz kolorowały ulubioną postać z bajki.